10 Nisan 2013 Çarşamba

Lesson Plan



DERS PLANI 
BÖLÜM I:                                                                                                                                                          EKİM 2.HAFTA

Dersin adı

ingilizce
Sınıf

Önerilen Süre
4 ders saati
Ünitenin Adı/No
5
Konu
The Simple past tense
BÖLÜM II:

Öğrenci Kazanımları/

Hedef ve Davranışlar

H.1-D.1-2
H.2-D.1-2

Ünite Kavramları ve Sembolleri/

Davranış Örüntüsü

V2,did,d,ed,ied
Güvenlik Önlemleri (Varsa)

Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri
Question&answer,listening,speaking,memorizing,acting,repetition
Kullanılan Eğitim Teknolojileri-
Araç, Gereçler ve Kaynakça
*Öğretmen
*Öğrenci
Student’s book,workbook,flash cards,grammar book
Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri:
Sözel-Dilsel
Diyalog okunur,
Doğacı
Bahçedeki ağaçların ne zaman dikildiği hk.konuşulur.
Sosyal-Kişiler Arası
Oluşturulan gruplar arasında yarışma yapılır.
Mantıksal -Matematiksel
Verilen boşlukların uygun kelimelerle doldurulması.
İçsel-Bireysel
Diyalogda verilen olayları krolonojik olarak sıralama,fıkra anlatmaya çalışma.
Görsel-Uzaysal
Gördükleri resme uygun past tense ile cümleler kurma.
Müziksel-Ritmik
Ritmik okuyuş.
Bedensel-Kinestetik
Mimikleri kullanma.
Özet
Geçmiş zaman;geçmişte olmuş bitmiş olayları anlatmak için kullanılır.Eylemlerin zamanı bellidir.Fiiller 2. haldedir.
Olumlu  cümle:
Özne + Fiilin 2. hali + Nesne                   Ex:They went to Antalya last week.

Olumsuz cümle:
Özne + didn’t  +Fiilin 1. hali  + Nesne     Ex:We didn’t do our homework.

Soru cümlesi:
Did  + özne  + Fiilin 1. hali + Nesne        Ex:Did you brush your teeth?




BÖLÜM III

Ölçme-Değerlendirme:

ü  Bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-Değerlendirme
ü  Grupla öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-Değerlendirme
·        Öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri düzeyde öğrenme hızında olan öğrenciler için ek Ölçme-Değerlendirme etkinlikleri
Past tense kullanılarak cümleler kurulur.




İkili gruplar haline gelerek fill in the blanks çalışması yapılır.
1-Ahmet opened the windows a minutes ago.
Who .............................................................?
2-The children played footbal last week.
When .............................................................?
3-I went to school on foot.
How ...............................................................?.

Dersin Diğer Derslerle İlişkisi


BÖLÜM IV
Planın Uygulanmasına
İlişkin Açıklamalar
Konu önerilen ……….. ders saatinde işlenmiştir.












Hiç yorum yok:

Yorum Gönder